o

o

20:36:04 | 2020-11-09

42’inci İstanbul Sanal Maratonu M-2020” için “Her Adım Bir Hayat” Sloganı İle Afyonkarahisar'da AKUT Gönüllüsü sporcular tarafından koşuldu!!!

42. İstanbul Maratonu kapsamında 08/11/2020 tarihinde yapılan sanal koşuda, AKUT Afyonkarahisar ekibi olarak biz de iyilik pesinde koştuk. Adım Adım platformu aracılığıyla AKUT Afyonkarahisar ekibi adına “Her Adım Bir Hayat” adlı proje için 2’si görme engelli 3 gönüllümüz koştu.

Koşuya katılan görme engelli sporcular Cetin Sarıgül ve Kübra Saltık ile AKUT Eğitim sorumlusu Cevat Akar şunları söylediler:::

Bir etkinliğimizi daha tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. AKUT gönüllüsü olarak hazırlığını yaptığımız “42’inci İstanbul Sanal Maratonu M-2020” için “Her Adım Bir Hayat” sloganı ile tamamladık çok şükür.
Bu etkinlik boyunca bize destek veren başta Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Feyzullah DERECİ’ye,AKUT ailemize ve dua ile desteklerini esirgemeyen tüm gönül dostlarımıza canı gönülden teşekkür ederiz. Dediler.

Akut Afyonkarahisar ekibinin düzenlediği etkinliğe proje kapsamında gönüllü koşucu olan sporcular ve aileleri ile Akut Afyonkarahisar ekibi ve basın mensupları katıldı. Koşu yaklaşık yarım saat sürdü ve 5000 m ile tamamlandı.

Afyon Kocatepe stadyumu atletizm pistinde düzenlenen koşu bu sene koronavirüs salgını nedeniyle sanal gerçekleştirildi, koşucuların telefonlarına kurduğu program ile parkur uydu üzerinden organizasyon firması tarafından takip edildi.

Bu sene görme engelli bireylerin ilk kez katıldığı bu koşu anlamlı ve duyarlık açısından ilk olması özelliği taşımaktadır, koşuya katılan sporcularımıza ve proje kapsamında AKUT Afyonkarahisar ekibine başarılar dileriz.

Haber: Osman Emek
ETİKET :   afyon afyonkarahisar afyon haberleri afyon sondakika osman emek

Tümü