MEVZUU DERİN

MEVZUU DERİN

14:15:11 | 2020-07-08

MEVZUU DERİN*KÖŞEBAŞI * İSTENİŞ HAKAN TÜPLEK  

Biz gerçekten acayip bir toplumuz. Ülkenin dört yanında ayrı bir iklim vaziyeti gibi farklı yerlerden farklı haberler geliyor. Bir yerde denize girenler ile bir yerde havanın serinliğinden mont giyilmesi bu görüntülerin fotoğraf karelerine yansıması normaldir. Ama kimi toplumsal olaylarda farklı ses çıkması pek de doğru gelmiyor, bana … Geçen ay çok fazla samimi olmadığım ama birbirimizi ismen de olsa tanıdığım birisi ağabey bize yazılarında biraz vuruyorsun gibi geeliyor dedi bana cevaben gördüğümü yazıyorum dedim. İşte yine bunlardan biri …

*********

Gündemimizde corona salgın hastalığı var. Yok halk paniklemesin , endişelenmesin diye bence tam açıklanmayan önüne geçilememiş control altına alınamamış rakamlar. Ne yazayım ne söyleyeyim. Bilemiyorum. Temsil 30 kişinin vefat ettiği gün büyükşehirlerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Kimse de demiyorki 30 kişi mi sahiden? Koskoca Istanbul, Kocaeli civarında 30 kişi için ekonomi durdurulmaz gibi geliyor bana ….

Neyse mevzuu derin ……….

Hak, hukuk savunucusu avukatlar çoklu baro sevdasına kapılmışlar. Kimisi açalım diyor; kimisi açmayalım diyor. Tamam çoklu baro açılsın da açıldığı gün partili paroya dönüşürse ne olacak bu iş. Temsil iktidar partisine yakın olanlar ayrı baroda, muhalefet partilere yakın olanlar başka baroda, bir de bu işin davalı-davacı tarafı var. Bence pek akilane bir iş olmaz. Baro tek olmalı.

*********

Bu haberleri halka duyuran televizyonlar geçici olarak kapatılıyor. Televizyon Program sunucuları işlerinden ayrılıyorlar. Susturuluyorlar. Enterasan olaylar yaşıyoruz. Kimse birlikte hareket edip Amerikan Vatandaşları ve/ya gelişmiş toplumlar vatandaşları gibi hep birlikte hareket etme duygusunu savunmuyor. Ben konuyu toparlayayım. Gerçi daha önce de demiştim. Laftan sözden anlamayan her hata yaptığında ikaz edilen çocuktan farkımız kalmadı. Toplum için siyaset yalnızca seçim zamanıdır. Vatandaşlık görevin olarak gidersin tercih ettiğin bir partiye oyunu verirsin olur biter.  Bir anlamda sonraki seçime kadar seni temsil etmesi için, mecliste yer alması için o partiye yetki verirsin bu kadar. Haaa seçim sonucu açıklandığında tercih ettiğin parti seçime girememişse yapacak bir şey yok. Oyun kenlikle boşa gitmedi. Sen sadece doğru bir tercih yaptın. İşteseçim olayı bu kadar uzun bir günle sınırlı. 4 yıl ile 5 yıl ile hayatının her anını kapsayacak derece de hayatımızda geniş bir yer alanına sahip değil. Milletvekilidir, Belediye Başakanıdır aklımın ucuna bile gelmez. Maaş alıp oturacaklar. Onlara kıyak emeklilik olurken, kıyak maaş olurken sen hem Onları öve öve bitiremeyeceksin, dostlarınla tartışacaksın yetmedi hep birlikte ödediğimiz vergilerle maaşlarını ve özlük haklarını ödeyeceğiz. İyi iş … Uyayan toplumu uyandırmakta mümkün olmayınca adeta önünü göremeyen bir uçak pilotu gibi bir bulutun içinde zamanı ilerletiyoruz. Gerçek şu ki hayatımızda seçim değil geçim var. Mevzuu şu ki toplum ne kadar zengin olursa, toplumun tümünü oluşturan yüce devletimizde o kadar güçlü olacak .

********

Toplumun tüm kesimleri  Türkiye Cumhuriyeti Devleti için çalışmalı, üretmeli, kazanmalı . Başka ne işimiz var?   
ETİKET :   gazeteciler baro çoklu baro afyon haberleri son dakika afyon

Tümü