FUTBOLDA TÜRK TEKNİK DİREKTÖRÜN AVRUPA BAŞARISI

FUTBOLDA TÜRK TEKNİK DİREKTÖRÜN AVRUPA BAŞARISI

00:09:56 | 2020-10-01

SLOVAKYA'DA BİR TÜRK TEKNİK DİREKTÖR

Afjet Afyonspor'un eski hocası Memiş Özata, Slovakya Profesyonel 2. Lig takımlarından Partizan Bardejov ile teknik direktör olarak el sıkıştı.

Ordu futbolunun çok yakından tanıdığı teknik direktör Memiş Özata, Slovakya Profesyonel 2. Lig takımlarından Partizan Bardejov ile teknik direktör olarak el sıkıştı. Başarılı hoca birçok takımda yapmış olduğu görevlerinde ortaya koyduğu üstün performans sebebiyle başta milli takım olmak üzere çeşitli kulüplerden teklif almıştı. Çevresinde sevilen, çalışkan hocanın dört yabancı dili akıcı şekilde konuşması yabancı futbolcularla iletişimi kolaylaştırıyor. İmza töreninde Türkiye'ye mesaj gönderen başarılı teknik direktör yaptığı açıklamada: ''Burada sorumluluğumun çok büyük olduğunu biliyorum. Türkiyemizi ve teknik adamlarımızı en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağım, Türk antrenörlerinin çok yetenekli olduğunu Avrupa'da kanıtlayacağım'' dedi. UEFA A Diploma, Akademi Yüksek Lisans , TFF Eğitmen ve Tudor sahibi Memiş hoca futbola başladığı Hollanda ve Türkiye'de önemli kurs ve seminerleri tamamlayıp dünya liglerini yakından takip etmektedir. Futbola Groningen alt yapısında başlayan Memiş Özata sırasıyla Konyaspor, Şekerspor,Yeni Salihlispor, Çorumspor. Giresunspor, Orduspor'da orta saha mevkinde top oynamıştır.

Futbolu bıraktıktan sonra ülkemizde görev aldığı takımlardan bazıları şunlar; Bayrampaşaspor, Orduspor, Artvin Hopaspor, Afjet Afyonspor, Erbaaspor.
ETİKET :   Afjet Afyonspor Memiş Özata Avrupada futbol otnayan Türkler

Tümü