29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 97 NCİ YILI KUTLU OLSUN

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZIN 97 NCİ YILI KUTLU OLSUN

10:05:14 | 2020-10-31

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Gazi Emre Öztürk, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97 nci yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Öztürk, mesajında şunları kaydetti:

“Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı anısına her yıl 29 Ekim’de kutlanan milli bir bayramdır. Her yaştan insanımızla Cumhuriyet Bayramı törenlerine coşku içerisinde katılarak, birlik ve beraberliğimizi bütün dünyaya göstermeliyiz.

29 Ekim 1923 tarihinde de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Ulusuna bırakılmış en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir.

Bağımsızlık, özgürlük ve eşitlik Türk ulusunun önem verdiği unsurlar olduğu için, Türk ulusu ancak Cumhuriyet yönetim şekliyle yönetilebilir. Cumhuriyete kavuşmamız tabi ki kolay olmamıştır. Çünkü atalarımız uzun yıllar bu uğurda savaşıp, kanlarını ve canlarını vermişlerdir.

Onlar bu uğurda korkusuzca savaşıp bizlere rahat, huzurlu ve mutlu bir toplum bırakmak için ellerinden geleni yapmışlardır.

Atatürk’ün büyük mücadeleler sonucunda kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve bütünlüğüne var gücümüzle sahip çıkmalıyız. Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarına sahip çıkmak, Atatürk ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti yaşatmak ve korumak gelecek kuşaklara taşımak Türk gençliğine verilmiş en büyük görevdir.

Cumhuriyetin kuruluşu, Türk tarihinin dönüm noktasıdır ve tarihin akışını değiştirmiştir. Bağımsızlık aşkı uğruna vatanı müdafaa için nice şehitler veren milletimiz, Atamızın emaneti olan Cumhuriyetimize tüm varlığıyla, tüm benliğiyle sahip çıkmaktadır.

Cumhuriyetimizin kurucusu başta Büyük Önder Gazi Kemal Atatürk ve O’nun silah arkadaşları vatanın bölünmez bütünlüğü için mücadele ederken, görevleri başında hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyor. Hepsine Yüce Allah’tan rahmet diliyor. 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutluyorum.” dedi.
ETİKET :   afyon afyonkarahisar afyon haberleri afyon sondakika

Tümü